SZYCIE NA MIARĘ: TKANINY

Do szycia naszych ubrań używamy tkanin najwyżej, jakości, pochodzących wyłącznie z renomowanych i sprawdzonych przez nas tkalni.

Zapewniamy Państwu pełna ofertę takich marek jak: Vitale Barberis Canonico, Holland and Sherry, Ermenegildo Zegna, Thomas Fisher, Loro Piana, Scabal, Drapers, Coccioppoli, Ariston, JJ Minis, Harrisons.

Do wyboru mamy wszystkie rodzaje tkanin począwszy od wełny poprzez bawełny, kaszmiry, jedwabie, wikunie, lny oraz najróżniejsze mieszanki naturalnych surowców. 

W naszej ofercie znajdą Państwo najbardziej wyszukane i luksusowe gatunki wełen – alpaki, guanashinę (wełnę guanako), wikunię (zbieraną ręcznie z krzewów wełnę wigonia).

Jak dobrać odpowiedni materiał?

Naszym klientom zawsze służymy fachową pomocą przy wyborze odpowiedniego gatunku i wzoru tkaniny. Wybierając rodzaj tkaniny należy kierować się nie tylko dopasowaniem do naszej urody i sylwetki, ale także przeznaczeniem ubioru. 

Podstawową zasadą jest wybieranie tkanin wyłącznie naturalnych – wszelkie sztuczne domieszki są wykluczone i nie znajdą ich Państwo w naszej ofercie. 

Najlepszą tkaniną na garnitur niezmiennie pozostaje wełna – jest tkaniną łatwą w krojeniu i szyciu, a także późniejszym użytkowaniu, żadna inna tkanina nie jest tak odporna na gniecenie. Splot wełny pozwala dobrać materiał dopasowany do naszych potrzeb - im wyższy splot tym delikatniejsza i milsza w dotyku jest wełna, wełna o splocie 180's to już tkanina bardzo delikatna, ale też bardzo nietrwała, więc nadająca się tylko na wyjątkowe okazje.

Klienci często pytają nas o kaszmir i jedwab – kaszmir nadaje się głównie do szycia odzieży zimowej, czystego jedwabiu nie polecamy do szycia garniturów, ponieważ nadmiernie się błyszczy, można ewentualnie pomyśleć o wełnie z niewielką domieszką jedwabiu dla subtelnego połysku.

Copyright by Zaremba 2011, designed by Prokopstudio.pl